Zawartość

Czy osoba zaszczepiona podlega kwarantannie, jeśli mieszka z osobą w izolacji? – pytanie z infolinii Rzecznika Praw Obywatelskich

Data: 
2021-03-09
słowa kluczowe: 

Obowiązku odbycia kwarantanny przez domownika osoby chorej na COVID-19 nie stosuje się do osób zaszczepionych ani do osób, które były poddane izolacji w warunkach domowych, izolacji albo hospitalizacji z powodu zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

Podstawa prawna:

§ 4 ust.7 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 lutego 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 367).

Stan prawny na dzień: 08.03.2021

Autor informacji: 
Wydział Przyjęć Interesantów

Galeria



Autor informacji: Wydział Przyjęć Interesantów
Data publikacji: 2021-03-09 16:13:32
Osoba udostępniająca: Agnieszka Jędrzejczyk