Zawartość

O uniwersalnym projektowaniu przestrzeni wspólnej

Data: 
2018-09-05
słowa kluczowe: 

W środę 5 września 2018 Adam Bodnar spotkał się z Pauliną Polka Pohl i Sylwią Nikko Biernacką z Fundacji „Machina Zmian”.

Polem działania Fundacji jest współtworzenie przestrzeni publicznej, dostępnej dla wszystkich. Tworzy rekomendacje do projektów modernizacji wejść na plaże. Prowadzi szkolenia, audyty plaż, miejsc zielonych. Fundacja chce, aby na plaży każda osoba bez względu na wiek, poziom sprawności fizycznej lub intelektualnej, wzrost i inne przesłanki czuła się bezpiecznie i komfortowo. Przedstawicielki Fundacji swoje doświadczenie wykorzystują przy projektowaniu wygodnej i dostępnej przestrzeni spędzania wolnego czasu – tak zwanej „trzeciej przestrzeni, czyli miejsca które znajduje się pomiędzy domem a pracą”. Są to plaże, tereny zielone z dostępem do wody, klubokawiarnie, biblioteki, restauracje, puby, wszystkie miejsca spotkań. Najbardziej chwalą sobie współpracę z samorządami z miejscowości nadmorskich jak Jastarnia i Gdańsk. Natomiast zindywidualizowane rekomendacje do modernizacji wejść na plaże Fundacja przygotowała dla: Gdyni, Gdańska, Choczewa, Rewala, Krynicy Morskiej, Jastarni, Władysławowa, Międzyzdrojów, Kołobrzegu, Łeby.

Rzecznik Bodnar podziękował przedstawicielom Fundacji za proobywatelską działalność i zachęcał do dalszych działań. Zarysowano także plany wspólnych działań w najbliższych miesiącach.

 

Galeria

  • Spotkanie z przedstawicielkami Fundacji Machina w BRPO

    Spotkanie z przedstawicielkami Fundacji Machina w BRPO